Fizyka w klasie VIII P

Klasa VIII P, w ramach omawiania działu optyka, przeprowadzała fascynujące doświadczenia mające na celu zgłębienie tajemnic światła.

Podczas tych eksperymentów uczniowie i uczennice mieli okazję lepiej zrozumieć zjawisko załamania światła, które zachodzi przy przechodzeniu przez różne ośrodki optyczne. Poprzez obserwację efektów załamania światła, młodzież poznała również znaczenie zwierciadeł i odbić, analizując sposób, w jaki światło odbija się od różnych powierzchni. Dodatkowo, eksperymenty dotyczyły rozproszenia światła, co pozwoliło zrozumieć, jak światło rozprzestrzenia się w różnych kierunkach po uderzeniu na powierzchnie o różnej strukturze. Dzięki tym doświadczeniom uczniowie i uczennice mogli lepiej zrozumieć i docenić złożoność zachodzących procesów optycznych w otaczającym nas świecie.

Mazurki w klasie V K

Dzień Warsztatów