Erasmus+

Zgodnie z założeniami na ten rok szkolny, staraliśmy się o udział w projekcie Erasmus+, którego celem jest wyjazd klas starszych na wymianę do szkoły w innym kraju UE. Efektem tego programu ma być podniesienie umiejętności w porozumiewaniu się językami: angielskim i hiszpańskim, rozwinięcie współpracy międzynarodowej, otwartość na innych i szacunek dla odmienności.
Napisania wniosku podjęła się doświadczona w tym temacie jedna z mam, która doskonale pokierowała przygotowaniem materiałów do wniosku i służyła ogromnym wsparciem dla szkoły.
Ostatecznie pod koniec maja podpisaliśmy umowę z FRSE, której efektem jest to, że na przełomie września i października- 8K oraz w lutym - 8M wyjadą do Colegio Santo Domingo pod Walencją.

Klasa 8M wróciła z pięciodniowego wyjazdu do Hiszpanii, który był częścią projektu Erasmus w klasach ósmych. Celem wycieczki było wzmocnienie i pogłębienie kompetencji językowych i międzykulturowych. Uczennice i uczniowie odwiedzili szkołę partnerską projektu - Collegio Santo Domingo w Villa Nueva de Castellon. Mieli okazję brać udział w lekcjach geometrii, muzyki, sportu i języka hiszpańskiego. Przed hiszpańskimi koleżankami i kolegami zaprezentowali wiadomości o kulturze, historii, sporcie i kulinariach polskich. Oczywiście w języku hiszpańskim. W wolnym czasie zwiedzali Walencję z jej przepiękną średniowieczną starówką i ciekawymi muzeami. Organizatorami wyjazdu i opiekunami byli: pani Rebecca (język angielski), pan Carles (język hiszpański), pani Magda (wychowawczyni).

Klasa 8K brała udział w projekcie Erasmus+ we wrześniu 2022r. Odwiedziła wtedy  zaprzyjaźnioną szkołę Collegio Santo Domingo w Villa Nueva de Castellon.  Z małymi przebojami na lotnisku i dworcu w Madrycie cali i zdrowi dotarli do Walencji. Mieli okazję integrować się z rówieśnikami z Hiszpanii. Zostali bardzo miło przyjęci przez nauczycieli i uczniów tej szkoły. Poznali historię szkoły i brali udział w lekcjach muzyki, sportu i języka walencyjskiego. Podczas przerw wspólnie spędzali czas na świeżym powietrzu, rozmawiając i grając w gry zespołowe. W wolnym czasie zwiedzali Walencję  i odpoczywali korzystając z słonecznych dni nad Morzem Śródziemnym. Opiekunami byli: pani Rebecca (język angielski), pan Carles (język hiszpański), pani Karolina (wychowawczyni).