Różowa skrzyneczka

W budynku przy ul. Kieleckiej w trzech łazienkach znajdują się różowe skrzyneczki wypełnione środkami higieny na czas menstruacji.

Jak skrzyneczki znalazły się w naszej szkole?

Nasz absolwent Max Pączkowski - absolwent klasy VIII A - przy wsparciu swojej wychowawczyni p. Oli, w listopadzie 2021r. w ramach wolontariatu zorganizował zbiórkę pieniędzy i samodzielnie stworzył plakat. Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup 3 różowych skrzyneczek oraz zapasu podpasek i tamponów.

Skrzyneczki 12 stycznia 2022r. zawisły w łazienkach na I, II i III piętrze.

Obecnie zbiórką pieniędzy i dbaniem o uzupełnianie skrzyneczek zajmują się w ramach wolontariatu szkolnego uczennice klas ósmych.

Zapraszamy chętnych rodziców oraz uczennice i uczniów, którzy chcą wziąć udział w tym programie do przynoszenia środków higieny do budynku przy ul. Kieleckiej 44.

Fundacja Różowa skrzyneczka